بسکی مسش کردیَم هم نو و هم او بهبهو........شو که خوسیدم مبینم تا صبی خو بهبهو
انجمن دانشجویان بهبهانی دانشگاه چمران و جندی شاپور اهواز

http://adba.blogsky.com

http://adba.blogsky.com

http://adba.blogsky.com

انجمن دانشجویان بهبهانی دانشگاه چمران و جندی شاپور اهواز

تست خودشناسی - انجمن دانشجویان بهبهانی دانشگاه چمران و جندی شاپور اهواز

انجمن دانشجویان بهبهانی دانشگاه چمران و جندی شاپور اهواز

@description

انجمن دانشجویان بهبهانی دانشگاه چمران و جندی شاپور اهواز

 
خوش آمدید,دلِ خَش شسه بی ایمشلا   امروز  
 
فهرست اصلی
لینکهای سریع
صفحه اول
آرشیو
ایمیل به مدیر وبلاگ
موضوعات

آرشیو مطالب

لینکستان
اگر می خواهید با وبسایت ما تبادل لینک کنید لینک ما را با نام " انجمن دانشجویان بهبهانی دانشگاه چمران و جندی شاپور اهواز " قرار دهید و در بخش تماس با ما و یا نظرات لینک خود را قرار دهید.
آکادمی علمی صدرا
پزشکی ورودی مهر 87 جندی شاپور
فریاد بهبهان
دانشجویان بهبهانی مقیم اصفهان
وب سایت شهرداری بهبهان
روابط عمومی فرمانداری بهبهان
بهبهان رویش
فرهنگ لغت بهبهانی
انجمن ستاره شناسی بهبهان
انجمن بهبهانیهای مقیم اهواز
سایت های دانشگاههای ایران
انجمن ژنتیک ایران
موتور جستجوی کتاب
وب سایت های علوم پزشکی
وب سایت های فنی و مهندسی
سایت شبکه علمی کشور
سایتهایی برای مهندسان مکانیک
سد مخزنی مارون را بهتر بشناسیم
سایت بشیر نذیر بهبهان
سایت دانشگاه شهید چمران اهواز
بهبهان وب

آرشیو تماس با ما


تست خودشناسی

 تست خودشناسی

 

درخت دلخواه خود را نقاشی کنید و خود را بهتر بشناسید 

درختی را که کشیده‌اید، با درختانی که در پایین صفحه موجود است، مقایسه کنید و ببینید بیش‌تر شبیه کدام‌یک است. بعد شرح مربوط به آن درخت را بخوانید تا درباره‌ی خود و روحیه‌تان، چیزهای جدیدی کشف کنید. برای این‌که دوستان‌تان را نیز بهتر بشناسید، از آنان بخواهید که درختی ترسیم کنند.

 

کلید تست

15 درخت در این تست وجود دارد. در درخت‌های شماره‌ی 1 تا 8، شکل شاخه‌ها مهم است و این تست، روحیه‌ی شما را براساس فرمی که به شاخه‌ها داده‌اید، تجزیه و تحلیل می‌کند. از شماره‌ی 9 تا 15، شکل تنه‌ی درخت، مورد نظر است. به این‌ترتیب، شما از این تست، دو جواب به‌دست می‌آورید که یکی مربوط به شکل «تنه‌ی درخت» است و دیگری مربوط به «شاخه‌ها» می‌باشد.

 

1) درخت با شاخه‌های انبوه و گره‌خورده:

شما از نظر منطق و اندیشه، به اندازه‌ی کافی بالغ شده‌اید و می‌توانید تعادل را در زندگی‌تان برقرار کنید زیرا احساس‌های پرخاشگرانه و افراطی و خواسته‌های نامعقول ندارید. دراصل، جاه‌طلب و افزون‌خواه نیستید و از رقابت با اطرافیان، خوش‌تان نمی‌آید. بیش از حد به خانه و خانواده و دوستان خود وابسته هستید. تمام مراحل سخت و بحرانی را به‌خوبی پشت‌سر می‌گذارید زیرا در طبیعت شما، خصوصیت انفعالی و تأییدپذیری شدیدی نهفته است. بدخواهان ممکن است این آرامش فکری شما را ناشی از تنبلی بدانند.

2) درخت با شاخه‌ها و تنه‌ی هاشورزده و سایه‌انداخته:

این نقاشی از یک ترس یا نگرانی در ضمیر پنهان‌تان حکایت می‌کند. ممکن است نگران ازدست‌دادن فردی باشید یا از این بترسید که به آرزوهای‌تان و نقشه‌هایی که کشیده‌اید، نرسید. این عدم اعتمادبه‌نفس سبب می‌شود گاهی در وجود خود، احساس بی‌کفایتی کنید. ترس‌ها را از وجودتان دور کنید تا راحت باشید و از احساس زندگی‌کردن در زیر ابرها، رنج نبرید.

 

3) درخت کاج:

اگر درختی شبیه کاج‌های کریسمس کشیده‌اید، نشان می‌دهد که نمی‌توانید با افراد‌ به‌ظاهر خوش و بی‌بندوبار کنار بیایید. درضمن، کمی بدبین هستید و معتقدید که نباید از روی ظاهر افراد قضاوت کرد. عقیده‌های محکم و پابرجایی دارید ولی قدرت این را ندارید که آن‌‌ها را با نرمش و آرامش به دیگران بقبولانید. رشته‌ای از تلخی در وجودتان است که شما را کمی تلخ و نچسب جلوه می‌دهد. البته شاید این، ناشی از تجربه‌های تلخی است که در زندگی گذشته‌ی خود داشته‌اید. باید سعی کنید با این تلخی، مبارزه کنید و خاطره‌های بد گذشته را به‌دست فراموشی بسپارید و از مردم و زندگی، با خوش‌رویی بیش‌تری استقبال کنید.

 

4) درخت میوه‌دار

شما گرفتار یک نوع غم‌خوردن مطبوع در وجود خود هستید. از این‌که گاهی در افسردگی غرق شوید و غبار اندوه بر صورت‌تان بنشیند، لذت می‌برید. در عین‌حال، بسیار مشتاقید که همیشه مورد توجه اطرافیان باشید و گاهی دروغ‌های کوچکی می‌گویید تا جلب توجه کنید و البته گاهی هم از اطرافیان، دروغ می‌شنوید. با این حال، این دروغ‌ها را چون شیرین و رؤیاساز هستند، می‌پسندید. اگر در نقاشی خود، میوه‌های درخت را به حالت فروافتادن از شاخه‌ها نشان داده‌اید، معنایش این است که حس می‌کنید فردی که دوستش دارید، در حال ترک‌کردن شماست.

 

5) درخت با شاخه‌های حلقه‌حلقه

اگر درخت خود را شبیه این تصویر کشیده‌اید، شما فردی با تمایل‌های قوی و مستحکم نسبت به آزادی فردی هستید. البته تا حدودی هم منزوی و درون‌گرایید و شخصیت خودتان را به‌طور کامل به دور از کنترل دیگران قرارمی‌دهید و به‌ندرت تحت‌تأثیر دیگران قرارمی‌گیرید. می‌کوشید طوری زندگی کنید که ایده‌آل خودتان است و به همین دلیل، دوستان‌تان را با روشن‌بینی و دقت کافی برمی‌گزینید ولی معاشرت‌های‌تان با آنان هرگز از حدودی که تعیین کرده‌اید، نمی‌گذرد. اعتمادبه‌نفس شما، قابل تحسین است.

 

6) درخت با شاخه‌های برهنه و نوک‌تیز

شما همیشه در حالت تدافعی هستید و حس می‌کنید دیگران می‌خواهند به‌نوعی به شما حمله کنند، به همین دلیل در بیش‌تر موردها، قبل از هر اقدام از طرف آنان، خودتان حمله را آغاز می‌کنید. می‌توان گفت که در شخصیت شما، خارهایی هست که خیلی راحت حاضرید آن‌ها ‌را به جان و روح اطرافیان وارد کنید‌. این خارها درضمن، نشانه‌ی بخشی پنهان در طبیعت شماست که تلخی کلام و دوستانه نبودن رفتارتان را موجب می‌شود. سعی کنید آرامش داشته باشید و به ضمیر پنهان خود اجازه دهید شما را در جهت دوست‌داشتن مردم و خوبی‌ها هدایت کند تا برای همه محبوب و دوست‌داشتنی باشید، چون استعداد محبت و مهربانی‌کردن در وجود شما نهفته است و فقط باید آن‌را پرورش دهید.

 

7) درخت با شاخه‌های رو به پایین

این درخت متأسفانه از خوشحالی باطنی حکایت نمی‌کند. شما در احساس کلی خودتان از زندگی، نتوانسته‌اید تعادل برقرارکنید. در لحظه، تصمیم می‌گیرید. واکنش‌های‌تان حساب‌شده نیست. در یک لحظه، تحت‌تأثیر حالت‌ها و احساس‌های آنی قرارمی‌گیرید. برای شما، یک تصمیم قطعی گرفتن و مدت‌ها وقت را برای رسیدن به آن صرف‌کردن، کار بسیار دشواری است. بیش‌تر وقت‌ها ترجیح می‌دهید از آن تصمیم، صرف‌نظر کنید به‌خصوص به‌محض آن‌که اوضاع، اندکی برای‌تان ناخوشایند می‌شود، کنترل عصبی خود را از دست می‌دهید و خود را به‌طور دربست در اختیار احساس‌های‌تان قرارمی‌دهید.

 

8) درخت با خط‌ها و شاخه‌های اتفاقی

اگر شاخه‌های درخت خود را درهم و برهم، نامنظم و غیرمتعادل رسم کرده‌اید، در شخصیت شما رگه‌هایی از احساس شوخ‌طبعی، نشاط و لذت‌بردن از زندگی وجود دارد اما به‌طور کلی، انسان‌ها تغییرپذیرند و حالت‌های روحی شما هم‌چون هوای بهاری است که زیاد قابل پیش‌بینی نیست. یک لحظه شاد هستید و ممکن است بلافاصله از چیزی اندوهگین شوید و به‌کلی حالت‌تان تغییر کند. بیش‌تر وقت‌ها ناشکیبا هستید و گاه بدون تفکر، تصمیم می‌گیرید و مایل‌اید بلافاصله هرچه اراده کرده‌اید، انجام دهید. دوستان ثابت ندارید چون اغلب، دوست عوض می‌کنید و همیشه در جست‌وجوی تازه‌ها و تازگی‌ها هستید. در شخصیت و خلق‌وخوی شما، بی‌هدفی به‌وضوح آشکار است.

 

9) درخت با تنه‌ی محکم و استوار و شاخه‌های کم

شما اعتمادبه‌نفس بالایی دارید و در مجموع، از خودتان خیلی راضی هستید و هیچ‌فردی یا هیچ‌حرفی و هیچ‌کاری نمی‌تواند به اعتمادبه‌نفس آهنین شما خللی وارد آورد. برای خودتان زندگی می‌کنید و به هیچ‌وجه نگران طرز فکر و احساس دیگران در مورد خود نیستید. به مال و ثروت خود خیلی می‌بالید و با مباهات به آن‌ها از اندیشه‌ی اجتماعی و زندگی مردم، دور می‌شوید. آشکار است که مردم در ذهن شما جای مهمی ندارند و جز برای فخرفروختن و یا ایجاد حس احترام و بزرگی برای خود، آنان را نمی‌خواهید. شما خودخواه، یک‌دنده و غیرقابل نفوذ هستید.

 

10) درخت با تنه‌ی باریک و بلند و شاخه‌های بی‌برگ

در طبیعت شما تمایل به خودنمایی وجود دارد و همین تمایل، انگیزه‌ای برای تشویق شما به روشن‌فکر بودن و از دیگران جدا بودن است. دوست دارید به ایده‌های تازه و جنجالی بپردازید و به یاری آن‌ها و برخی کارهای به‌اصطلاح روشن‌فکرانه، خود را مورد توجه مردم قراردهید اما به‌طور معمول، این همه شور و اشتیاق شما در مواجهه با چیزهای تازه، خیلی فصلی است و هرگز عقیده‌ای را تا رسیدن به کمال آن دنبال نمی‌کنید.


11) درخت با تنه‌ی‌ قیف‌مانند

شما فردی بسیار پرانرژی و فعال هستید و در هر جمعی که شرکت می‌کنید، روح زندگی به آن می‌بخشید. زندگی اجتماعی بسیار شلوغی دارید و اطراف‌تان را آن‌قدر دوست و رفیق گرفته است که تمام وقت‌تان را پر می‌کند و نمی‌گذارد لحظه‌ای تنها باشید.

 

12) تنه‌ی اریب

شما زیاد احساس اطمینان نمی‌کنید. بیش‌تر نگران چیزهای جزئی و بی‌اهمیت هستید و به‌خاطر اندکی کج و راست‌بودن هر چیز، حرص می‌خورید و خودتان را می‌آزارید. از تنوع به‌شدت متنفرید و مایلید در زندگی شما همه‌چیز منظم و مرتب سر جای خود قرارداشته باشد چون این نظم و ترتیب به شما احساس امنیت می‌بخشد.


13) درختی در یک جزیره

شما اغلب احساس تنهایی می‌کنید. اشتیاق زیادی برای برخورداری از امنیت عاطفی و برقراری تعادل در زندگیِ احساسی‌تان دارید ولی گاهی دوستی‌کردن را خیلی دشوار می‌یابید و به همین دلیل باوجود اشتیاق فراوان برای داشتن یک رابطه‌ی عاطفی پربار، لحظه‌ی انتخاب، فقط تنهایی را برمی‌گزینید. با این مشکل، مبارزه کنید و بیش‌تر معاشرتی و اجتماعی باشید.

 

14) درخت با خط‌های نقطه‌چین

اگر درخت را به‌طور نقطه‌چین کشیده‌اید، از جهت عاطفی و احساسی، انسانی بی‌پروا و غیرقابل کنترل هستید. اغلب بدون هیچ ملاحظه‌ای خود را با ماجراها و رابطه‌هایی که پایانش ناپیداست، درگیر می‌کنید و از عاقبتش، هراسی به دل راه نمی‌دهید. تصمیم‌های شما در بیش‌تر موردها، آنی و بدون تفکر درباره‌ی نتیجه‌های احتمالی آن است.

 

15) درخت با ریشه‌های طویل

اگر برای تنه‌ی درخت خود، ریشه کشیده‌اید، تنها چیزی که در زندگی شما اهمیت دارد، امنیت خاطر است. شما در طبیعت خود واقع‌گرا و هوشیار هستید و همیشه طوری رفتار می‌کنید که این امنیت را داشته باشید. در زندگی عاطفی، تعادلی بین خواسته‌های دل و توصیه‌های عقل‌تان برقرار می‌کنید و به همین دلیل، رابطه‌های عاطفی‌تان از بیش‌تر جنبه‌ها قبل از آن‌که پرهیجان و گرم باشد، سرد و حساب‌شده است.

 

منصوره آرام فرد

کارشناس‌ارشد روان‌شناسی

 برگرفته از ماهنامه شادکامی 

 **************************************

تست روانشناسی عشقولانه  

.
سناریوهای زیر تلاش می‌کنند که دیدگاه شما نسبت به عشق را توضیح دهند:

1- پایان دنیا نزدیک است. اگر فقط بتوانید یک نوع از حیوانات را نجات دهید، کدام را
انتخاب می‌کنید؟

الف) خرگوش ___ ب) گوسفند___ پ) گوزن___ ت) اسب

2- به آفریقا رفته‌اید. به هنگام بازدید از یکی از قبیله‌ها، آنها اصرار می‌کنند که
یکی از حیوانات زیر را به عنوان یادگاری با خود ببرید. کدام را انتخاب می‌کنید؟

الف) میمون___ب) شیر___پ) مار___ت) زرافه

3- فرض کنید خطای بزرگی انجام داده‌اید و خداوند برای مجازات شما تصمیم گرفته است
که به جای انسان، شما را به صورت یکی از حیوانات زیر در آورد. کدام را انتخاب
می‌کنید؟

الف) سگ___ب) گربه___پ) اسب___ت) مار

4- اگر قدرت داشتید که یک نوع از حیوانات را برای همیشه از روی کره زمین نابود
کنید، کدام را انتخاب می‌کردید؟

الف) شیر___ب) مار___پ) تمساح___ت) کوسه

5- یک روز، با حیوانی برخورد می‌کنید که می‌تواند با شما به زبان خودتان صحبت کند.
دلتان می‌خواهد که کدامیک از حیوانات زیر باشد؟

الف) گوسفند___ب) اسب___پ) خرگوش___ت) پرنده

6- در یک جزیره دور افتاده، تنها یک موجود زنده به عنوان همدم و همراه شما وجود
دارد. کدامیک را انتخاب می‌کنید؟

الف) انسان___ب) خوک___پ) گاو___ت) پرنده

7- اگر قدرت داشتید که هر نوع حیوانی را اهلی و دست‌آموز کنید. کدامیک از حیوانات
زیر را به عنوان حیوان خانگی خودتان انتخاب می‌کردید؟

الف) دایناسور___ب) ببر___پ) خرس قطبی___ت) پلنگ

8- اگر قرار بود برای 5 دقیقه به صورت یکی از حیوانات زیر در می‌آمدید، کدامیک را
انتخاب می‌کردید؟

الف) شیر___ب) گربه___پ) اسب___ت) کبوتر

پاسخ ها

1- در زندگی واقعی، برای چه نوع آدمهایی جذابیت و کشش دارید.
الف: خرگوش– کسانی که دارای شخصیت دوگانه هستند، به سردی یخ در ظاهر اما به گرمی
آتش در باطن.
ب: گوسفند– مطیع و گرم.
پ: گوزن– زیبا و آداب دان.
ت: اسب- کسانی که غیرقابل جلوگیری، بی‌بند و بار و آزاد هستند.

2- در فرایند ابراز عشق و درخواست ازدواج، کدام رویکرد برای شما خوشایندتر و موثرتر
است.
الف: میمون – مبتکر و باذوق که هیچگاه احساس خستگی نکنید.
ب: شیر- سرراست، صاف و پوست کنده به شما بگوید که دوستتان دارد.
پ: مار- دمدمی مزاج، پر نوسان، نفس گرم و عشق سرد.
ت: زرّافه- صبور، هرگز شما را رها نکند.

3- دلتان می‌خواهد معشوقتان چه عقیده‌ای در باره شما داشته باشد.
الف: سگ- باوفا، صادق، ثابت قدم.
ب: گربه- شیک و زیبا.
پ: اسب- خوش بین.
ت: مار- انعطاف‌پذیر.

4- چه اتفاقی باعث می‌شود که شما رابطه‌تان را قطع کنید/ از چه خصوصیتی بیش از همه
نفرت دارید.
الف: شیر- متکبر و خودخواه، امر و نهی کن.
ب: مار- هیجانی و دمدمی مزاج، نمی‌دانید چگونه او را خوشحال کنید.
پ: تمساح- خونسرد، بیرحم، سنگدل.
ت: کوسه- ناامن.

5- دوست دارید چه نوع رابطه‌ای با او برقرار سازید.
الف: گوسفند- سنتی، بدون آن که چیزی بگوئید او بفهمد چه می‌خواهید، ارتباط برقرار
کردن از طریق قلب‌ها.
ب: اسب- هر دو بتوانید درباره همه چیز با هم صحبت کنید، هیچ چیز مخفی در میان
نباشد.
پ: خرگوش- رابطه‌ای که همیشه خود را گرم و عاشق او حس کنید.
ت: پرنده- رابطه‌ای پایدار و طولانی و بالنده.

6- آیا به او خیانت می کنید.
الف: انسان- شما به جامعه و اخلاقیات احترام می‌گذارید، پس از ازدواج هیچ کار خلافی
نمی‌کنید.
ب: خوک- نمی‌توانید در مقابل تمایلاتتان مقاومت کنید، به احتمال زیاد خیانت
می‌کنید.
پ: گاو- خیلی سعی می‌کنید که چنین کاری نکنید.
ت: پرنده- شما هرگز نمی‌توانید استوار و ثابت قدم باشید، شما واقعاً برای ازدواج
مناسب نیستید و نمی‌خواهید تعهدی بپذیرید.

7- درباره ازدواج چه فکر می‌کنید.
الف: دایناسور- شما خیلی بدبین هستید و فکر می‌کنید این روزها دیگر ازدواج
سعادتمندانه وجود ندارد.
ب: ببر- شما به ازدواج به صورت یک چیز گرانبها فکر می‌کنید. پس از آن که ازدواج
کردید، پیوند زناشویی و همسرتان را بسیار باارزش و گرامی می‌دارید.
پ: خرس قطبی- شما از ازدواج می‌ترسید، فکر می‌کنید آزادیتان را از شما خواهد گرفت.
ت: پلنگ- شما همیشه طالب ازدواج بوده‌اید ولی در واقع، شناخت دقیقی از آن ندارید.

8- در این لحظه، به عشق چگونه فکر می‌کنید.
الف: شیر- شما همیشه تشنه عشقید و می‌توانید هر کاری برای آن بکنید اما به راحتی در
دام عشق نمی‌افتید.
ب: گربه- شما خیلی خودمحور و خودخواهید. شما فکر می‌کنید عشق چیزی است که می‌توانید
به دست آورید و هرگاه که خواستید آن را دور بیاندازید.
پ: اسب- شما نمی‌خواهید در قید و بند یک رابطه پایدار قرار بگیرید. به هر چمن که
رسیدی گلی بچین و برو.
ت: کبوتر- شما به عشق به صورت یک تعهد دو طرفه فکر می‌کنید

انجمن 1387/02/06 22 نظر  نظر بدهید!

آخرین مطالب ارسالی
[ بدون عنوان ]
کلمات بهبهانی
بزرگداشت " استاد تقی آصفی" برگزار می شود
جشن شیعیان
کلمات بهبهانی
کوتاهی از عشق
نیروی مورد نیاز پروژه بید بلند 2 همگی از شهرستان بهبهان هستند
پیرترین خیرین مدرسه ساززن و مردکشوراهل بهبهان هستند
دانستنیهای جالب
لحظه های طلایی
قدمت تاریخی یا نفت ارجان؟
اخبار جدید از انجمن
اس ام اس و جوک
عجایب
نکته‌های طلایی آرامش
چرا حلقه‌ی ازدواج باید در انگشت چهارم قرار بگیرد؟
چگونه شاد زندگی کنیم
تست خودشناسی
دانستنیهای جالب پزشکی
اعضای شورا و رابطین انجمن
معرفی شهرستان بهبهان
مطالب ارسالی شما
نرگس زار بهبهان :
نمایی از بهبهان :
شعر بهبهونی
پیام مدیر
 
عزیزانی که به ما لینک داده اند

**********

دانلود نوحه های مرحوم گله دارزاده

آمار کاربران
تعداد بازدیدکنندگان : 65884
RSS

صفحه اصلی  |  آرشیو  |  لینکستان  |  تماس با ما
  This Weblog Design By : M O S L E M . S A R V A R I


قالب وبلاگ

Free Template Blog

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ